II część FOTORELACJI z konferencji „Dziecko w świecie- świat w dziecku”

„Dziecko w świecie – świat w dziecku” Międzynarodowa Konferencja Psychologiczna poświęcona psychoterapii i wsparciu dziecka w rozwoju .

Termin 26-27 października 2018 r,

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego

Problemy psychologiczne dzieci we współczesnym świecie eskalują. Stwarza to zarówno palącą potrzebę wsparcia dzieci w ich rozwoju, jak i wyposażenia w nowe, innowacyjne umiejętności specjalistów służących im na co dzień wszechstronną pomocą. Oddział szczeciński Polskiego Towarzystwa Psychologicznego zaprosił psychologów do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji przybliżającej szczególnie cenne na tym polu osiągnięcia współczesnej psychoterapii i psychologii. To była wyjątkowa okazja dla wszystkich profesjonalistów pracujących na co dzień z dziećmi, aby na miejscu, w Szczecinie mogli skorzystać z cennych międzynarodowych doświadczeń psychoterapeutów dziecięcych i zarazem superwizorów sztuki leczenia duszy : Dr Katarzyny Walewskiej z Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalizy(IPA), Dr Jőrga Rasche z Międzynarodowego Towarzystwa Psychologii Analitycznej (IAAP), Ruth Nőel-Hermann ze Szwajcarskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Elżbiety Zubrzyckiej założycielki Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego i autorki bajek terapeutycznych dla dzieci.

Na Międzynarodową Konferencję „Dziecko w świecie – świat w dziecku” zaprosił nasz oddział szczeciński wszystkich zainteresowanych 26 i 27 października 2018 do Instytutu Psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. Krakowskiej 69.

Pierwszego dnia (26 października) odbyły się wykłady Gości a drugiego (27 października) warsztaty psychologiczne dla uczestników. Wydarzenie było połączone z obchodami 10 lecia istnienia psychologii jako kierunku kształcenia na Uniwersytecie Szczecińskim. Konferencja uzyskała patronat honorowy Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego Prof. dr Hab. Edwarda Włodarczyka,

Dyrektora Instytutu Psychologii US – Prof. dr hab. Zdzisława Kroplewskiego oraz

Prezydenta Miasta Szczecina Piotra Krzystka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *